informace kontakt
Nahrávání...
Nacházíte se:  

Náš tip

Pondělí, 19. březen 2018. Svátek má Josef
VÁŠ TIP

MÍSTO PRO VÁŠ TIP

DOPORUČUJE:   Váš nick, e-mail, přezdívka         PIŠTE NA:   info@m-tip.cz
Nejlepší místa v ČR 2013

Vyberte a hlasujte o nejlepší destinace v České republice. Po přihlášení máte 10 hlasů, které můžete libovolně rozdat mezi vybraná místa. Z Olomouckého kraje stojí za zmínku Rychlebské stezky, jež jsou přírodními cestami pro horská kola.

DOPORUČUJE:   Pavel
Rákosníčkovo hřiště

Hlasujte v soutěži se supermarketem Lidl o to, kde bude postaveno další dětské hřiště. Může to být právě v Mohelnici. Průběžné výsledky naleznete tady: https://www-lidl-rakosnickova-hriste-cz.contimex.cz/hlasujte-pro-vase-hriste/prubezne-vysledky-hlasovani/

DOPORUČUJE:   Zdenka
Procházka Libivou ve dvou ročních obdobích

Projděte si pomocí webové služby Google Streetview vesnici Libivá nasnímkovanou v letech 2011 a 2012 v různých měsících. Na jednom snímku je zima, ze druhého zase kouká letní červencové počasí.

DOPORUČUJE:   Venca
QR code nebo-li čárový kód

Chcete si vytvořit vlastní čárový kód Vašeho jména, textu, webové stránky či telefoního čísla? Na této stránce naleznete vstupní pole, do které zadáte požadovaný text a necháte si vygenerovat vlastní QR kód, jež je možný naskenovat např. některými typy mobilních telefonů.

DOPORUČUJE:   Jirka
Singltrek pod Smrkem

Máte rádi horská kola? Preferujete jízdu lesem? Tak vyražte do Jizerských hor do frýdlantského výběžku k úbočí hory Smrk. Singltrek je pro všechny, kteří mají rádi kolo, pěkné stezky a přírodu. Je to také první singltreková destinace v České republice a kontinentální Evropě.

DOPORUČUJE:   Venca
Hlasujte pro mohelnické hasiče

Podpořte mohelnické hasiče v anketě dobrovolných sborů a dejte jim svůj hlas. Na Nový rok, 1.1.2012, byl JSDH Mohelnice vyhlášen v 08:14 hod. vyhlášen KOPIS poplach. V 08:15 vyjíždí CAS 20 TerrNo 1+4 k požáru galvanovny do Postřelmova. Na místě na pokyn VZ se skupina 1+1 v OPCH-90 účastnila samotného hašení v hale galvanovny, později prováděli zálohu jako jistící skupina. Zbytek jednotky obsluhoval dekontaminační stanoviště a pomáhal s vystrojováním zasahujících příslušníků HZS do OPCH. Zásah trval až do 14:00 hodin, kdy byly zasahující jednotky odeslány zpět na základny.

DOPORUČUJE:   Petr
Soutěž 7 divů Olomouckého kraje

Hlasujte v soutěži o nejúspěšnější zajímavost Olomouckého kraje. Z našich nejbližších divů, které zde mají zastoupení je třeštinská přečerpávací elektrárna Háj.

DOPORUČUJE:   Martin
Tesco v Mohelnici

Až osmdesát lidí najde práci v novém obchodním centru řetězce Tesco v Mohelnici. Jeho stavba u křižovatky ulic 1. máje a Družstevní, přímo proti Lidlu, se naplno rozjela v polovině února, provází ji rozsáhlý archeologický průzkum. Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/na-stavbe-tesca-v-mohelnici-kopou-bagry-i-archeologove-20120319-0ttu.html

DOPORUČUJE:   Honza
Video z MX arény v Mohelnici

Video z nové motokrosové arény v Mohelnici.

DOPORUČUJE:   Olda
logo-motyl

Pivní recenze

13.10.2011
Pivní recenze

Víte, jak správně natočit pivo? Jakou má mít správnou teplotu? Nebo jaká jsou nejlepší piva u nás? Pokud se považuje za pivního znalce a chcete své vědomosti ještě rozšířit, potom je tento server právě pro Vás.

DOPORUČUJE:   Jura
Sidecarcross Team RD & PŠ

Stránky věnované sidecarcrossového týmu ve složení Robert Diblík a Petr Šnévajs, kteří jezdí závody Mistrovství ČR a představí se 17.9 na mohelnických lomech. Tak jim držme palce!

DOPORUČUJE:   Jura
Obchodníci a reklamy z nás dělají blbce

Obchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi. Zdroj: http://www.osel.cz/index.php?clanek=5839

DOPORUČUJE:   Jura
Naučte se lépe fotit

Proč lidé v časopisech vypadají lépe než vy a vaši příbuzní v rodinném fotoalbu? Zkrátka proto, že je někdo uměl vyfotit hezčí, než jací doopravdy jsou. Vy to ale zvládnete taky. Zdroj: http://digiarena.e15.cz/11-tipu-a-rad--naucte-se-fotit-hezci-portrety

DOPORUČUJE:   Jura
Fascinující a vůbec první setkání.

Fascinující střet civilizací. Podobnost né nepodobná setkání s UFO.

DOPORUČUJE:   tom
logo-motyl

Sbírka Jára

03.07.2011
Sbírka Jára

Sbírka vynálezů pokrčovatelů odkazu Járy Cimrmana.

DOPORUČUJE:   jarda
logo-motyl

Iceman

24.06.2011
Iceman

Jestli máte doma 3D brýle tak máte jedinečnou šanci prohlédnout si Ötziho, nejstarší přirozenou pravěkou mumii v Evropě.

DOPORUČUJE:   Jára
Vzdálené světy

Zde naleznete stránky o naší Sluneční soustavě, hvězdách, extrasolárních planetách, životě ve vesmíru i na planetě Zemi.

DOPORUČUJE:   Tom
O tom, v čem měl Václav Klaus pravdu.

Václavu Klausovi je dnes, tedy v neděli 19. června, 70 let. V posledních dnech jsme si proto o něm mohli přečíst různá podbízivá i úpřimná blahopřání, vtipy, hned dvoje velké noviny otiskly speciálně básničky pro něj (některé z nich byly dost hloupé), viděli jsme různé fotografie prezidenta z minulosti i současnosti, ale překvapivě málo se v našich médiích rozebírá to, čím nejvíce ovlivnil českou politiku. To jsou jeho názory a postoje.

DOPORUČUJE:   Tom
Komplexní servis pro spotřebitele

Nezávislá nezisková organizace TEST provádí testy spotřebního zboží a snaží se tak ochránit spotřebitele proti nebezpečným, škodlivým či nefunkčím výrobkům. Všechny testované výrobky naleznete přehledně zobrazené s uvedenými riziky při jejich koupi.

DOPORUČUJE:   Jura
logo-motyl

Africa Obscura

09.06.2011
Africa Obscura

Průkopníci tzv. fotografického safari, Američané Martin a Osa Johnsonovi, podnikli ve 30. letech 20. století objevnou cestu po Africe, na níž navázal o 80 let později tým českých fotografů a filmařů. Stránky Jana Svatoše Afrika obscura přibližují jejich africkou anabázi, dokumentujících za pomoci dnes už archaických fotografických přístrojů proměny odlehlé a stranou turistiky žijící severní Keni. Zdroj: http://www.fotografickenavraty.cz/

DOPORUČUJE:   Venca
Nový fesťák v Mohelnici

Wohnout, Stracené Ráj, Punk Floid, Lety mimo, City Of Autumn, Zelené zlato, 380 V,

DOPORUČUJE:   karel
Napište jim, apelují hvězdy.

Vybrat si svého politika, zadat svou e-mailovou adresu a pak už jen odkliknout. České celebrity i občanská iniciativa KohoVolit.eu představily novou aplikaci, která lidem, firmám i neziskovkám usnadní komunikaci s poslanci a senátory. Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A110526_121238_domaci_taj

DOPORUČUJE:   tom
National Museum United States  Air Force

Nádherná virtuální procházka leteckým muzeem.

DOPORUČUJE:   honza š.
Aktuálně o výtvarném umění.

Spousta informací pro všechny milovníky výtvarného umění. Vřele doporučuji.

DOPORUČUJE:   tom
logo-motyl

Wintonovy vlaky

24.05.2011
Wintonovy vlaky

Dojemný příběh Nicholase Wintona a především českých židovských dětí, které zachránil, je tématem nadcházející výstava Wintonovy vlaky na pražském Vyšehradě

DOPORUČUJE:   Irene
Simulace amerického kongresu v Česku

Tip pro všechny mladé lidi, kteří mají chuť vyzkoušet si, jak se tvoří politika v praxi.

DOPORUČUJE:   Irene
Vévoda a vévodkyně z Cambridge

Vše, co jste chtěli vědět o královské svatbě, o jeho průběhu, zákulisí, minulosti najdete na této stránce. (Pozn. red.: Angličtina výhodou.)

DOPORUČUJE:   Jura
Temná turistika

Vydejte se na místa, která budí v lidech hrůzu. Díky fotoapáratu Vladimíra Stibůrka spatříte postapokalyptickou přítomnost Pripjati a okolí.

DOPORUČUJE:   Jura
Interaktivní klip

Jedinečná intelektuální ptákovina, kterou si určitě zahrajte.

DOPORUČUJE:   tom
Největší fotka na světě?

Pravděpodobně největší interiérová fotografie vznikla na pražském Strahově. Klášterní knihovna je zobrazena na 40 miliardách obrazových bodů. Interaktivně můžete zobrazení přibližovat a oddalovat a zkoumat i nejdrobnější písmenka či tahy štětce. Zdroj: http://technet.idnes.cz/nejvetsi-fotka-na-svete-vznikla-v-ceske-klasterni-knihovne-podivejte-se-1a9-/tec_foto.asp?c=A110329_190638_tec_foto_pka

DOPORUČUJE:   tom
Pro posouzení rad. rizik jsou důležité proporce

Tento článek není takový, jaké běžně píši pro Osla. Nevěnuje se dominantně přírodovědným a technickým aspektům, ale zabíhá i do důsledků politických. Proto, že byl původně psán pro server Deník Referendum, v němž vyšly předchozí dva příspěvky. Tento byl však zastaven či pozastaven. Proto zde nabízím trochu jinou formou podané některé informace o průběhu událostí ve Fukušimě, úvahu nad mírou radioaktivního ohrožení a polemizuji s tvrzeními autorů jiných článků v zmíněném deníku.

DOPORUČUJE:   tom
Женский журнал Woman.ru

Dámy, oprašte si ruštinu zábavně. Drby, rady a rozhovory rusky - moderně.

DOPORUČUJE:   Irene Forsyte
Budvar vyváží pivo v nových sudech.

Podívejte se na budoucnost distribuce piva.

DOPORUČUJE:   karel
Zemětřesení v Japonsku

Fotky, které nepotřebují komentář.

DOPORUČUJE:   tom
logo-motyl

THE WHITE HOUSE

18.03.2011
THE WHITE HOUSE

Pokud se právě nudíte a nejste zrovna zapřísáhlí antiamerikanisté, zde se Vám nabízí nádherná procházka po místech kam se normální smrtelník hned tak nedostane.

DOPORUČUJE:   dan
The New York Times - Zdevastované Japonsko

Jiný pohled na zdevastované Japonsko.

DOPORUČUJE:   kusadlo
logo-motyl

bio bio bio

15.03.2011

"> bio bio bio

Já sám "bio" nejsem, ale věřím, že toto téma může být pro spoustu lidí moc zajímavá náplň života.

DOPORUČUJE:   tom
eReading E-BOOK STORE

Nový obchod s e-knihami.

DOPORUČUJE:   tom
Historypin - připínáčky historie

Na Historypinu nenajdete statické fotky, ale oživlou historii. Anonymita osob kontrastuje s přesným umístěním na mapě.

DOPORUČUJE:   Irene Forsyte
logo-motyl

FAN-SHOP

10.03.2011
FAN-SHOP

Obchod pro opravdové fotbalové fanoušky.

DOPORUČUJE:   jenda
životní prostředí, příroda, ekologie, klima

Po dlouhé době ekoweb, který není úplně zelenej.

DOPORUČUJE:   karlos
logo-motyl

Mrs.O

09.03.2011
Mrs.O

Nádherná žena Michelle Obama a její módní kreace. Tento web denně přináší fotografie jedné z nejvlivnějších příslušnic něžného pohlaví!

DOPORUČUJE:   Irene Forsyte
Zařízení pro samonafukování pneumatik

Podobné systémy existují, ale jsou neúměrně drahé, těžkopádné nebo příliš složité. Příznivci zlatýručičky.cz z Prahy na to šli, jak se říká, od lesa, a jejich video nenechá nikoho pochybovat, že vymyšlená pomůcka spolehlivě pracuje.

DOPORUČUJE:   kája
Deset mýtů o zdravotnictví

Kolem stavu a možností našeho zdravotnictví panuje množství letitých i aktuálních mýtů. Přičemž jen některé mají základ v realitě. Následujících deset bodů pojmenovává nejdůležitější z nich. Perspektiva, kterou tyto body nabízejí, může sloužit jako vodítko při posuzování jednotlivých návrhů na řešení problémů a v širším smyslu i reforem celého zdravotnictví.

DOPORUČUJE:   tom
Malebné miniaturní modely motocyklů

Malebné miniaturní modely motocyklů... z rozbitých hodinek.

DOPORUČUJE:   honza
Euroskop - přibližte si na Evropu

Evropská unie hýbe světem, hýbe i Českem. Udělejte si pořádek v jejích institucích nebo si poopravte názor na české předsednictví v roce 2009. Není vše černobílé. Ví to Angela i Nicolas, kteří právě tvoří koncept dvourychlostní Evropy. Nezaspěme tuto příležitost. Zvyšte si i vy povědomí o nejdůležitější organizaci, jíž jsme už sedm let členy

DOPORUČUJE:   Irene Forsyte
Super kosmické video

NASA has posted video taken from cameras mounted on the solid rocket boosters of STS 133, the Shuttle mission currently underway. It’s pretty amazing to watch:

DOPORUČUJE:   jiří
Poručíme větru, dešti

O chemtrails, geoinženýringu a řízení počasí. Plány na globální regulaci uhlíku selhaly, ale nejásejte. Místo toho nastupují plány ještě divočejší.

DOPORUČUJE:   tom
 A tribute to Russian timepieces

Mrkněte na stránky, které mapují historii ruských hodinek. :)

DOPORUČUJE:   tom
Tip na další zajímavé fotky

Tip na další zajímavé fotky

DOPORUČUJE:   dan
logo-motyl

PWA worldtour

01.03.2011

"> PWA worldtour

Fotky a videa,které naleznete na této stránce se vám na "BAGRU" pořídit nepodaří.

DOPORUČUJE:   waless
Panáka nebo půllitr denně pro vaše srdce a cévy

Jistě znáte to zastaralé, vtipně nelogické a pro mnohé přítažlivé rčení: Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství. Žel někteří se snaží přes všechny problémy s tím spjaté prokázat jeho platnost, případně i verzi zkrácenou o ty malé dávky.

DOPORUČUJE:   tom
První elektromobil Rolls-Royce

Příští týden výrobce luxusních vozidel Rolls-Royce Motor Cars na autosalonu v Ženevě předvede svoje první plně elektrické auto.

DOPORUČUJE:   tom
Inspirace pro obchodníky i amat. umělce 20x200

Jak vidíme, existuje hodně lidí tam venku, kteří chtějí prodat své umění a mnoho lidí, kteří chtěli koupit. Oni prostě mají těžké najít jeden druhého. Internet je ideální místo, aby ty lidi dohromady, a my jsme přesně ty správné lidi, aby se to stalo. Jsme vášnivý o umění a na internetu na adrese 20x200.

DOPORUČUJE:   tom
logo-motyl

London calling!

21.02.2011
London calling!

Prohlédněte si hlavní město Velké Británie opravdu podrobně. Pánové jistě neopovrhnou detaily Angličanek v minisukních a dámy zase pohledy do neuklizených kuchyň!

DOPORUČUJE:   Irene
Co tak i jiný než čínský porcelán.

Zde naleznete nejjemnější anglický kostní porcelán a tradiční kameninu s nadčasovými vzory.

DOPORUČUJE:   tom
Nový film Králova řeč

Příběh anglického krále Jiřího VI. (Colin Firth), manžela Alžběty (Helena Bonham Carter), který se po abdikaci svého bratra stává plnohodnotným nástupcem a držitelem anglického trůnu. Kvůli své koktavosti ho však okolí považuje za neschopného. Panovník se proto rozhodne využít pomoc hlasového odborníka Lionela (Geoffrey Rush).

DOPORUČUJE:   Irene
Sto nejlepších her všech dob

Prestižní časopis PC gamer vydal žebříček 100 nejlepších her všech dob. Moje oblíbená hra Max Payne skončila až na 97. místě a nejnovější díl GTA IV tuto stovku dokonce uzavírá. Výsledky pak více či méně budí rozpaky.

DOPORUČUJE:   Jura
logo-motyl

DEVIANTART

15.02.2011
DEVIANTART

Moc fajn portál se spoustou fotek z celého světa.

DOPORUČUJE:   tom
LEMMY A FOO FIGHTERS

Americká kapela FF odhalila další skladbu z nové desky. Doprovodný videoklip vzdává hold osmdesátým létům a do jedné z hlavních rolí dosazuje mimo Foo Fighters i Lemmy Kilmistera z Motorhead.

DOPORUČUJE:   dan
Valentýnské dárky jsou divné.

Svatý Valentýn může být zábava i pěkná otrava. Nezáleží na tom, jestli importovaný svátek všech zamilovaných uznáváte, nebo ne. S takhle bizarními valentýnkami to určitě bude zábava.

DOPORUČUJE:   tom
Grand Canyon Skywalk

Tam, kde jen orli se odváží létat.

DOPORUČUJE:   tomas
NASA Televize Nyní v HD

Živé zpravodajství z mise raketoplánu na oběžné dráze.

DOPORUČUJE:   tomas
Unavení řidiči řídí stejně špatně, jako ti opilí

Tříhodinová jízda v noci má na organismus podobný účinek, jako když sedáme za volant pod vlivem alkoholu. Z testů vyplynulo, že i pouhé dvě hodiny mohou být ekvivalentem několika drinků.

DOPORUČUJE:   tomas
logo-motyl

Flight Radar

22.01.2011
Flight Radar

Tato internetová online aplikace ukazuje pohyb letadel online ve vzdušném prostoru nejen nad Evropou.

DOPORUČUJE:   honza š.
Nová veterinární databáze

Psa můžete otrávit rozinkami, pro kočku je smrtelné ošetření psím sprejem proti parazitům,... Brněnští vědci spustili online databázi jedovatých látek.

DOPORUČUJE:   tomas
http://m-tip.cz/sluzby/kadernictvi/100387-Kade%C5%99nick%C3%BD-salon-Zuzana-%C5%A0n%C3%A9vajsov%C3%A1.htmlhttp://m-tip.cz/sluzby/jine-sluzby/100365-Po%C5%BE%C3%A1rn%C3%AD-servis---Old%C5%99ich-Hor%C3%A1k.htmlhttp://www.podkovar.ic.cz/http://www.duhovacajovna.com/

QRCode M-tip.cz
TOPlist
Nacházíte se:

Náš tip